O nás

Ski areál Hlubočky je zimní středisko, které je svou polohou a obtížností sjezdových tratí předurčeno jako ideální lokalita pro rodinné lyžování, snowboarding a každodenní relaxaci po práci.

Z historie až po součastnost:

 • Pohled na sjezdovku1986  Na místě vleku B prvně uveden do provozu lyžařský vlek EPV 300 l, který byl provozován dle přírodních sněhových podmínek místním klubem lyžařů ve spolupráci s obcí.1999  původní vlek EPV 300 l si vzali do pronájmu pan Stojmenov a pan Jarmar budoucí zakladatelé společnosti Ski areál Hlubočky, spol. s r.o
   
 • 2000  Byla zakoupena první rolba na úpravu svahu Typu Lavina 1000. I když tento stroj ještě neměl frézu na dokonalou úpravu sjezdovky, přesto se velmi zkvalitnila její úprava. Pomocí této rolby se také podařilo prodloužit sezónu, když se z okolních nevyužívaných luk přetáhl sníh na sjezdovku.
 • 2002  Vzniká společnost Ski areál Hlubočky, spol. s r.o., a zárveň dochází k první významnější investici do areálu. Byla vybudována přípojka NN, postavil se první zasněžovací systém a byl postaven nový vlek. Jako zázemí byly koupeny budovy ve spodní části areálu, pozemky pro parkoviště pod vleky a byl zřízeno první občerstvení. V průběhu sezóny pak bylo zakoupeno nové dělo ARECO ke stávajícím  velmi starým dělům Šumavan.
   
 • 2003  Byl postavem další vlek jako dětský a bylo dokoupeno druhé výkonné dělo ARECO a stroj pro úpravu sjezdovek Kässbohrer 200 D. Také byly z programu OPOK 2003 významě zrekonstruovány toalety pro veřejnost
   
 • 2004 Byly získány význámné prostředky na modernizaci areálu z MMR a z Olomouckého kraje. Bylo rozhodnuto kompletně "odstrojit" svah na kterém zůstala ze tří vleků a zasněžovacího systému pouze jedna pohonná stanice jednoho vleku. Celý profil sjezdovky byl upraven pro příjemnější požitek při jízdě a byly odstraněny nejprudší a nejrovnější místa. Při této akci bylo v místě sjezdovky přemístěno cca 90 000 m3 zeminy. Za pomocí finačních prostředků z MMR byl do dokončení této akce kompletně přestavěn a výkonově posílen zasněžovací systém, byly znovu postaveny vleky, avšak v jiném rozestavění, než to bylo původně a tím byla pdstatně zvýšena odbavovací kapacita střediska. Dále bylly z programu OPOK 2004 zakoupeny tyčová sněžná děla Pegasus a odbavovací turniketový systém.
   
 • 2005  Bylo za podpory SROP zakoupeno další dělo SUFAG Supersilent, byl zrekonstruován dětský vlek formou výměny technologie, byly zprovozněny letní aktivity, jako jsou terénní minikáry, čtyřkolky a dětské hřiště.
   
 • Večerní úprava sjezdovky2008 Z vlastních zdrojů byl postaven Bike park a zrekonstruován prostřední vlek.
   
 • 2009 Rozšíření Bike parku a investice především do nákupu dalších děl a rekonstrukce výstupiště levého vleku.
   
 • 2010 Prodloužení sjezdovek a vleku B (Levý vlek), prodloužení zasněžovacího systému na novou část sjezdovky a k výstupišti dětského vleku a jeho posílení o další dvě děla. S podporou Olomouckého kraje a obce Hlubočky je rekonstruována příjezdová komunikace k vlekům (ulice Školní)
   
 • 2011 Z vlastních zdrojů byl postaven nový vlek De Pretis (později Doppelmayr) s dvoumístnými bubínkovými unášeči a zároveň byla rozšířena hlavní sjezdovka o 10 m. Byla postavena nová levá větev osvětlení sjezdovky, nově bylo vyasfaltováno parkoviště. Na úpravu sjezdovek byl zakoupen nový stroj Prinoth Leitwolf, které jsou pouze 3 v ČR. Pro pohodlí návštěvníků byl vyměněn odbavovací systém za bezkontaktní.
Chcete mít aktuální informace o akcích a slevách v našem Ski areálu?
Přidejte se do našeho newsletteru a získáte aktuální informace přímo do Vašeho emailu!

© 2012, Ski Areál Hlubočky s.r.o. / Všechna práva vyhrazena.
webdesign Studio R3D, s.r.o.